I Hasansens fabrikk utvikler vi den ultimate nye charpaikjelken sammen med kunstner og fabrikkeier Sayed Sattar Hasan. Torsdager og lørdager er det åpent verksted der du kan prøve deg på ulike håndverksteknikker og bidra til produksjonen av den nye kjelken. Våre fabrikkarbeidere er på plass for å guide deg. Ingen forkunnskaper nødvendig, det er bare å komme innom og prøve selv. Verkstedet er gratis.

Torsdager kl. 13–19
Vil du utforske trearbeid? Drop innom fabrikken på torsdager! I juni kan du spikke skjeer, figurer og langbuer, reparere eller lage småmøbler og leker, eller komme med eget prosjektønske. 

Lørdager kl. 12–15
På lørdager er fabrikken åpen med verkstedsaktivitet, og i juni har vi mest fokus på tekstilarbeid. Du kan lære å veve sete til charpaien og bli med på filting av pledd. Du kan også lage rep og håndtak til hoppetau, som du kan ta med deg hjem.

Tid: Torsdager kl. 13–19 og lørdager kl. 12–15
Verkstedet er åpent i juni, men har sommerpause i juli. Åpner igjen 15. august.

Sted: Interkulturelt Museum, Tøyenbekken 5
Pris: Gratis

Tøyenbekken 5, 0188 Oslo
T-bane til Grønland

Tirsdag til søndag: kl. 11–16

Utvidede åpningstider Oslo Art Weekend 2026
(28.05–31.05)

28.05: kl. 11–20
29.05: kl. 11–18
30.05: kl. 11–17
31.05: kl. 11–17

Se åpningstider i ferier og helligdager

Wifi
Gratis wifi tilgjengelig for alle gjester.

Garderobe
Garderobe for yttertøy, sekker og annet tilgjengelig for gjester.

Barn/baby
Barnevogn kan parkeres i bakgården. Stellerom tilgjengelig.  

Tilgjengelighet
Det er heis og/eller trinnfri adgang til museet og utstillingene. HC-toalett tilgjengelig.

Inngangsparti med rampe
Rampe fra bakgård inn til museet.
Inngangsparti med rampe
Rampe fra bakgård inn til museet.
HC-toalett
HC-toalett
Detalj av tre tau som henger på kroker
Åpent verksted
Interkulturelt Museum

Åpent og gratis håndverksted i Hasansens fabrikk hver torsdag og lørdag. Lær deg håndverk!

Torsdager kl. 13–19
Lørdager kl. 12–15
Sommerpause i juli, åpner igjen 15. august

Les mer om Åpent verksted
Mann i saueskinnsjakke ser mot kamera mens han ligger sidelengs på en dagseng med fargerike bein og treski montert på beina i snøen
Hasansens fabrikk

I 2025 og 2026 forvandles museet på Grønland til fabrikk, der vi skal utvikle og produsere charpaikjelker – en krysning mellom en pakistansk dagseng og en norsk skikjelke – sammen med kunstner Sayed Sattar Hasan. Det vil være ulike håndverksaktiviteter her gjennom hele året. Velkommen til fabrikken!

Om Hasansens fabrikk