
Åpent verksted i Hasansens fabrikk, der du kan lære ulike håndverksteknikker, bidra med innspill til charpaikjelken og lage din egen minicharpai.
Lørdager kl. 12–15 (fra 24. januar)
Hver lørdag er det åpent verksted i Hasansens fabrikk, der du kan prøve deg på ulike håndverksteknikker sammen med våre fabrikkarbeidere!
I løpet av 2025 skal vi utvikle den ultimate nye charpaikjelken i Hasansens fabrikk. Hver lørdag er det åpent verksted der du kan prøve deg på ulike håndverksteknikker og bidra til produksjonen av den nye kjelken. Våre fabrikkarbeidere er på plass for å guide deg!
Lørdag 24. januar: Vi vever i fabrikken! Kom innom og prøv selv.
Kom innom, lær deg håndverk og bidra med innspill til hvordan charpaikjelken bør se ut.
Tid: Lørdager kl. 12–15 (fra 24. januar)
Sted: Interkulturelt Museum, Tøyenbekken 5
Tøyenbekken 5, 0188 Oslo
T-bane til Grønland
Tirsdag til søndag: kl. 11–16
Wifi
Gratis wifi tilgjengelig for alle gjester.
Garderobe
Garderobe for yttertøy, sekker og annet tilgjengelig for gjester.
Tilgjengelighet
Det er heis og/eller trinnfri adgang til museet og utstillingene. HC-toalett tilgjengelig.
Barn/baby
Barnevogn kan parkeres i bakgården. Stellerom tilgjengelig.
Voksne: kr. 60,-
Barn og unge (t.o.m. 25 år): Gratis
Gratis inngang for alle første torsdag i måneden.
Grupper som vil gå i utstillingene på egenhånd må ta kontakt for å booke tid. Send en e-post til omvisning@oslomuseum.no.

Åpent verksted i Hasansens fabrikk, der du kan lære ulike håndverksteknikker, bidra med innspill til charpaikjelken og lage din egen minicharpai.
Lørdager kl. 12–15 (fra 24. januar)

I 2025 forvandles museet på Grønland til fabrikk, der vi skal utvikle og produsere charpaikjelker – en krysning mellom en pakistansk dagseng og en norsk skikjelke – sammen med kunstner Sayed Sattar Hasan. Velkommen til fabrikken!