Har du tilgang til en gammel hage med stauder, har du sådd for mange basilikumplanter eller endt opp med flere stiklinger enn du har behov for? Ønsker du deg koriander, isop, erteblomst, ranunkler eller en sjelden staude i plantekassen, på balkongen eller i hagen?

Ta turen til Frognerparken mandag 3. juni – mellom lekeplassen og Anne på Landet inviterer Barokkhagens venner og Oslo Museum til plantebyttemarked.

Du får ta med deg like mange planter hjem som du hadde med. Det eneste kravet er at plantene har utviklet seg litt med flere blader og har et godt rotsystem. Plantene kan gjerne være dyrket i kaffebeger, dorullhylser eller yoghurtbeger. Husk å markere hva slags planter du har med deg.

Kl. 19 kan du bli med på en historisk vandring med seniorkurator ved Oslo Museum, Linken Apall-Olsen. Hun tar oss med  tilbake til den gangen Frogner hovedgård hadde sin lyst- og nyttehage i Frognerparken.

Arrangementet er støttet av Bydel Frogner Grønne midler 2024.

Tid: Mandag 3. juni kl. 18–19
Sted: Frognerparken, mellom lekeplassen og Anne på Landet
Pris: Gratis