Bli med på trilletur og oppdagelsesferd i Kvadraturen. Her gjemmer kunsten seg i kriker og på plasser rundt Christiania Torg, Myntgata og Bankplassen.
BaByvandring er en tilpasset byvandring for deg i foreldrepermisjon. Vandringen er tilrettelagt for barnevogner, med god plass og tilpasset tempo. Det er en fin måte å treffe andre i samme situasjon, samtidig som du får litt kulturelt påfyll. BaByvandringene er gratis.
På denne BaByvandringen tar vi med oss de minste ut på oppdagelsesferd i Kvadraturen, der kunsten gjemmer seg i kriker og på plasser rundt Christiania Torv, Myntgata og Bankplassen.
Her møter vi alt fra kunst med forbindelser til storpolitikk og Oslo-historie, til spontane kunstnerstunt, moderne teknologi og glimt fra det magiske, egyptiske bildeuniverset. Kort sagt: En liten trilletur full av store overrakelser.
Vandringen ledes av kurator Martin Berner Mathiesen, Oslo kommunes kunstsamling.
Tid: Onsdag 6. mai 2026 kl. 12
Oppmøte: Foran Brasserie Hansken, Christiania Torv
Pris: Gratis
Oppmøte foran Brasserie Hansken, Christiania Torv